Home Factsheets (509) B Besluit externe veiligheid inrichtingen (BEVI)

Besluit externe veiligheid inrichtingen (BEVI)
Geschreven door Joost   
dinsdag 18 november 2008 16:04

Met het Besluit externe veiligheid inrichtingen (BEVI) geeft de overheid uitvoering aan het externe veiligheidsbeleid. Hiermee beperkt ze de risico's van risicovolle bedrijven tot een aanvaardbaar minimum.

Relevantie
Het BEVI legt niet alleen veiligheidsnormen op aan risicovolle bedrijven, maar zorgt er ook voor dat de overheid, als het om externe veiligheid gaat, rekening houdt met de grenzen aan de ruimtelijke groei.

Uitwerking
Het BEVI is op 27 oktober 2004 in werking getreden en legt veiligheidsnormen op aan bedrijven die een risico vormen voor personen buiten het bedrijfsterrein. Voorbeelden van risicovolle bedrijven zijn LPG-tankstations, ammoniak-koelinstallaties, chemische fabrieken en spoorwegemplacementen waar goederentreinen met gevaarlijke stoffen rangeren.

De uitvoering van het besluit vindt plaats door middel van vergunningverlening (Wet milieubeheer) en ruimtelijke planvorming, voor zover de risico's voor de omgeving worden veroorzaakt door inrichtingen. Het BEVI kent veiligheidsnormen voor risicovolle bedrijven ten opzichte van:

  • Kwetsbare objecten (bijvoorbeeld woningen en scholen)
  • Beperkt kwetsbare objecten (bijvoorbeeld winkels of bedrijfsgebouwen)

Deze veiligheidsnormen hebben de status van grenswaarde voor kwetsbare objecten en de status van richtwaarde voor beperkt kwetsbare objecten.

Tevens bevat het BEVI een saneringsverplichting voor inrichtingen die de wettelijke grenswaarde van het plaatsgebonden risico (PR) of het groepsrisico (GR) overschrijden. Er zijn twee soorten sanering:

  • De urgente sanering: situaties met een PR-contour van > 10-5 per jaar moeten zijn gesaneerd binnen 3 jaar na inwerkingtreding van het BEVI, dus vóór 27 oktober 2007.
  • De niet urgente sanering: situaties met een PR-contour van tussen de 10-5 en 10-6 per jaar moeten vóór 1 januari 2010 zijn gesaneerd.

Naast het BEVI bestaat ook de Regeling externe veiligheid inrichtingen (Revi). Hierin zijn de regels opgesteld voor de afstanden en voor de berekeningen van het plaatsgebonden risico en het groepsrisico.

Ook de mogelijkheden voor rampenbestrijding en zelfredzaamheid van personen worden betrokken bij de besluitvorming ten aanzien van risicovolle bedrijven op de gebieden milieu en ruimtelijke ordening. Dit gebeurt om het integrale karakter van het externe veiligheidsbeleid te bevorderen.


Gerelateerde factsheets
Besluit risico's zware ongevallen (Brzo 1999)
Commissie voor Preventie van Rampen door gevaarlijke stoffen (CPR)
Externe veiligheid
Groepsrisico (GR)
Kwantitatieve risicoanalyse (QRA)
Opslag gevaarlijke stoffen
Plaatsgebonden risico (PR)
Publicatiereeks gevaarlijke stoffen (PGS)

Links
Besluit externe veiligheid inrichtingen
Infomil
Rijksoverheid

Laatst aangepast op vrijdag 07 januari 2011 14:27
 

Vacature van de week

Vacature van de week

Logo_ECO-job_60x59

Voor een adviesbureau in het midden van het land zijn we op zoek naar een ervaren ecoloog (ecologisch en commercieel).

Zoek in de MilieuFocus Vacaturebank

 

Partners

  • Partners van MilieuFocus
  • Partners van MilieuFocus
  • Partners van MilieuFocus
  • Partners van MilieuFocus

Nu online

We hebben 108 gasten online

Nieuwsbrief





Boek van de week

EnergieprojectenHerman Noback
Energieprojecten: vooral brandhout

Een analyse met verbijsterende conclusies en een waarschuwing: dit boek levert niet de oplossing van het energieprobleem.
Lees verder...

Realisatie door WELLdotCOM - ICT Solution Provider & Joomla! Professionals