Home Factsheets (509) B Besluit stimulering duurzame energieproductie (SDE)

Besluit stimulering duurzame energieproductie (SDE)
Geschreven door Joost   
dinsdag 18 november 2008 16:10

Dit besluit bevat regels voor de financiële regeling voor projecten op het gebied van hernieuwbare elektriciteit, hernieuwbaar gas en warmte/krachtkoppeling.

Relevantie
Met deze regeling ondersteunt de overheid ondernemers die op een milieuvriendelijke wijze energie produceren.

Uitwerking
In het Besluit stimulering duurzame energieproductie (SDE) legt de overheid de grondslag voor subsidieverstrekking aan investeerders in projecten op het gebied van duurzame energieopwekking, bijvoorbeeld in de vorm van hernieuwbare elektriciteit, hernieuwbaar gas en warmte/krachtkoppeling (wkk).

De Stimuleringsregeling Duurzame Energieproductie valt onder het ministerie van Economische Zaken en maakt deel uit van het kabinetsprogramma Schoon en zuinig. Deze stimuleringsregeling heeft de regeling Milieukwaliteit van de elektriciteitsproductie (MEP) vervangen. In tegenstelling tot de MEP varieert het subsidiebedrag jaarlijks en is het bedrag gekoppeld aan de relevante energieprijs op de markt. Daarnaast kunnen, indien nodig, ook andere correcties worden vastgesteld.

De belangrijkste uitgangspunten bij de keuze voor de te subsidiëren productcategorieën zijn:

  • Kosteneffectieve stimulering van de milieukwaliteit van de elektriciteitsproductie
  • (Indien nodig) verplichten van de subsidieontvanger om andere keuzes te maken ten aanzien van de duurzaamheid van de gebruikte biomassabrandstof
  • Evenwichtige ontwikkeling van een duurzaam energieaanbod, waarmee wordt voorkomen dat er een eenzijdige focus op een te beperkt aantal opties ontstaat
  • Stimulering van innovatieve ontwikkelingen met een goed perspectief voor de lange termijn.

De subsidieperiode wordt bij ministeriële regeling per categorie worden vastgesteld. Hierbij spelen de technische levensduur van productie-installaties een belangrijke rol.

De hoogte van het subsidietarief wordt in ieder geval jaarlijks gecorrigeerd voor de relevante energieprijs op de markt. Bij een hoge energieprijs is immers minder subsidie nodig om de vaste opbrengst te realiseren dan bij een lage energieprijs. Daarnaast kunnen ook andere correcties worden vastgesteld als die van invloed zijn op het verschil tussen de kostprijs van geproduceerde energie en de marktprijs.


Gerelateerde factsheets
Duurzame energie
Milieubeleid, nationaal
Subsidie

Laatst aangepast op zaterdag 12 februari 2011 17:31
 

Vacature van de week

Vacature van de week

Logo_ECO-job_60x59

Voor een groot adviesbureau in Zuid-Holland zijn wij op zoek naar een Consultant Milieumanagement met minimaal 3 jaar relevante ervaring.

Zoek in de MilieuFocus Vacaturebank

 

Partners

  • Partners van MilieuFocus
  • Partners van MilieuFocus
  • Partners van MilieuFocus
  • Partners van MilieuFocus

Nu online

We hebben 100 gasten online

Nieuwsbrief





Boek van de week

aardeenklimaat 60

Salomon Kroonenberg

Aarde en klimaat

'Hoorcollege over de geologische geschiedenis en toekomst van onze planeet. (6 cd's). De aarde in rood, groen en wit.'

Lees verder...

Realisatie door WELLdotCOM - ICT Solution Provider & Joomla! Professionals